بازدید:
تاريخ : 1397/01/15

جدیدترین اخبار بازار آهن حاکی از افزایش ناگهانی قیمت تمامی آهن آلات در بازار می باشد. پس از اتمام تعطیلات نوروزی و اغاز سال جدید، بازار اهن آلات متاثر از نرخ دلار و دیگر عوامل تاثیر گذار روند افزایشی را در پیش گرفت. در شرایطی که با آغاز سال 97 شاهد افزایش بیش از حد نرخ دلار بوده ایم، بالا رفتن قیمت آهن آلات هم به این نگرانی ها دامن زد تا شاهد جو نا آرامی در بازار آهن باشیم. سه بازار ارز، آهن و مسکن بصورت سلسله وار بر روی هم تاثیر می گذارند و در شرایطی که شاهد افزایش قیمت در دو بازار ارز و آهن بوده ایم انتظار می رود نرخ ها در بازار مسکن نیز با افزایش مواجه شود.

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار آهن، وضعیت بازار آهن در روز گذشته بسیار نا مطلوب بوده است تا جایی که شاهد افزایش قیمت ها تا حد 200 تومان نیز بوده ایم که این امر بسیار نگران کننده می باشد. در صورتیکه وضعیت ارز در کشور به همین روال پیش رود، پیش بینی قیمت آهن در بازار، چیزی بجز یک روند افزایشی نمی تواند باشد. با آغاز هفته سوم فروردین ماه 97 قیمت اکثر مقاطع افزایش یافت. میلگرد، تیرآهن، نبشی، ناودانی و... از جمله مقاطعی بودند که روز گذشته با افزایش ناگهانی قیمت مواجه شدند.

قیمت میلگرد آجدار در اکثر کارخانه ها افزایش یافت. این افزایش قیمت بین 30 تا 120 تومان اعلام شد. کارخانه میلگرد سیادن ابهر قیمت میلگرد سایز 14 خود را پس از 100 تومان افزایش 2510 تومان اعلام نمود.میلگرد ظفربناب نیز پس از افزایش 30 تومانی با قیمت 2530 تومان معامله شد. همچنین دو کارخانه پرشین فولاد و حسن رود به ترتیب قیمت میلگرد های خود را 50 و 80 تومان افزایش دادند و با قیمت های 2500 و 2510 تومان اقدام به فروش کردند.

اما این افزایش قیمت ها تنها مربوط به میلگرد اجدار نمی شد و پس از بررسی های صورت گرفته بر روی قیمت اهن آلات، به افزایش قیمت در بخش تیرآهن ها نیز پی بردیم. قیمت تیرآهن در بنگاه تهران تا سقف  30,000تومان افزایش یافت. تیرآهن سایز 20 ذوبی در بنگاه تهران پس از 13,000  تومان افزایش به 845,000 تومان رسید. همچنین قیمت تیرآهن آریان فولاد نیز پس از 25,000 تومان افزایش با قیمت تمام شده 682,000 تومان معامله شد.

آمار بدست آمده از وضعیت بازار اهن حاکی از افزایش قیمت نبشی و ناودانی ها نیز می باشد. کارخانه نبشی ناب تبریز در 14 فروردین ماه قیمت ناودانی و نبشی خود را 30 تومان افزایش داد. همچنین کارخانه آریان فولاد نیز اقدام به افزایش 60 تومانی قیمت نبشی های خود کرد. دیگر کارخانه ها از جمله شکفته، ظهوریان، اسپیرال و... فروش خود را بسته اعلام کردند.

در بخش پروفیل ها تمامی کارخانه ها بجز کارخانه گل نرده فروش خود را بسته بودند و هیچگونه قیمتی اعلام نکردند. کارخانه پروفیل گل نرده قیمت پروفیل ضخامت 2/5را پس از 220 تومان افزایش، 3200 تومان اعالام نمود.

تمامی کارخانه های ورق سیاه، ورق گالوانیزه، ورق روغنی و ورق رنگی طی روز گذشته فروش خود را بسته و اقدام به اعلام قیمت نکردند. همچنین لوله مانیسمان در بنگاه تهران خرید و فروش نشده و هیچگونه قیمتی از سوی بنکداران برای این مقطع فولادی اعلام نشد.

طبق خبرهای بازار آهن، میزان خرید اهن آلات در بازار با کاهش مواجه شده و در شرایط فعلی متقاضیان اقداماتی مبنی بر خرید و یا فروش آهن در این بازار پر تلاطم انجام نداده اند.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار مسکن؛ طبق گزارش بانک مرکزی قیمت مسکن در اسفند ماه سال 96 با رشد 26 درصدی مواجه شد. حال باید بررسی کرد که آیا این افزایش قیمت در سال 97 نیز ادامه دار خواهد بود؟
بر اساس آمارهای به دست آمده از اخبار بازار مسکن، بهروز ملکی کارشناس بخش مسکن از افزایش قیمت مسکن در سال جدید خبر داد. ملکی در این مورد بیان کرد: با نگاهی به 25 سال اخیر می توان به این نتیجه رسید که در بازار مسکن دوره های رونق و رکود متوالی وجود داشته است. بازار مسکن از اواخر سال 95 وارد دوره رونق خود شد و با کاهش نرخ سود بانکی اکثر سرمایه گذاران وارد بخش مسکنشدند. بنابراین در ماه های اخیر سال 96 قیمت مسکن روند افزایشی پیش گرفت.
بهروز ملکی در ادامه تصریح کرد: اینکه بتوانیم میزان رشد قیمت در سال جدید را تخمین بزنیم، بستگی به عوامل متعددی دارد. مهم ترین مولفه هایی که میتوان به آنها اشاره کرد بازار پول و نرخ ارز کشور، نرخ تورم عمومی و میزان رشد اقتصادی است. با توجه به وضعیت این شاخص ها رشدهای مختلفی ممکن است در بازار مسکن قابل ملاحظه باشد. اما در این میان با بررسی آمارهای به دست آمده از روند افزایشی قیمت در چند ماه اخیر، میتوان این امکان را در نظر گرفت که رشد قیمت در سال 97 بالاتر از نرخ تورم عمومی باشد. در این میان که قدرت خرید متقاضیان کاهش پیدا کرده است، با گرانی دوباره مسکن ممکن است که بازار بار دیگر وارد دوره ی رکود شود. اگر این رکود ادامه دار شود، به بخش های صنعتی نیز می رسد و ساخت و ساز با کاهش جدی مواجه می شود. کاهش ساخت و ساز مسکن موجب می شود که بافت های فرسوده به قوت قبل باقی بمانند و نتوان به نوسازی شهر کمک کرد.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار مسکن، افزایش تدریجی قیمت مسکن در ماه های پایانی سال 96 موجب شد متقاضیان به سمت بازارهای دیگر سوق پیدا کنند؛ در نتیجه رشد معاملات به صفر رسید. روند صعودی قیمت مسکن اثر منفی بر بازار مسکن گذاشت و متقاضیان مجبور به خرید واحدهای قدیمی ساخت شدند. 
بر اساس آمارهای به دست آمده از اخبار بازار مسکن، افزایش قیمت مسکن متأثر از رشد قیمت ارز و افزایش قیمت های پیشنهادی از سوی مالکان بوده است که همین امر سبب شد رکود بار دیگر به بازار مسکن بازگردد. طبق پیش بینی ها نشانه های رکود تورمی به تدریج ظهور یافته است و همانطور که مشاهده شد، این رشد زود هنگام قیمت مسکن به افت معاملات منجر شد. پیش بینی می شود در نخستین ماه های سال 97 نیز این افت ادامه دار باشد به دلیل اینکه تنها 0/5 درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته رشد داشته است. این شرایط در حالی رقم خورد که ما شاهد جهش ناگهانی 50 درصدی قیمت مسکن بودیم و همین رشد بی رویه موجب شد معاملات روند نزولی پیدا کنند.
از سوی دیگر با افزایش قیمت ارز بخش ساخت و ساز مسکن نیز با رکود روبه رو شد. در شرایطی که نیاز متقاضیان مسکن به واحدهای نوساز افت کرده بود، افزایش قیمت ارز اثر خود را بر بازار آهن آلات نیز گذاشت و همین امر موجب شد تا بخشساخت و ساز نیز با رکود مواجه باشد. در روزهای پایانی سال 96 قیمت های اعلامی کارخانه های میلگرد و تیرآهن با نوسان همراه بود که این موضوع باعث شد تا سرمایه گذاران خرید آهن را به بعد از تعطیلات نوروزی موکول کنند. با کاهش ساخت و ساز مسکن امری عادی است که معاملات نیز با کاهش رو به رو باشند. با وجود این شرایط امکان دارد قیمت نفت در آینده تغییر چشمگیری نداشته باشد و با وجود تسهیلات بانکی قدرت خرید مردم کمتر از قبل شود که در این صورت امیدی به خروج بازار مسکن از رکود وجود ندارد.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید

 

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار آهن، پیش بینی های صورت گرفته از بازار خارجی سنگ آهن و محصولاتش طی سال 97 حاکی از کاهش قیمت این محصول در سه ماه ابتدایی سال جدید می باشد. این پیش بینی از سوی بسیاری از تحلیل گران معتبر دنیا اعم از «مک کوئری»، موسسه «اچ.بی.آی»، «موسسه پلتس» و «موسسه متال‌بولتن» می باشد. این تحلیل گران بر این عقیده اند که از نیمه دوم سال 2018 که همان از فروردین ماه سال جاری می شود، قیمت سنگ آهن در سه ماه کاهش خواهد یافت که این میزان کاهش قیمت بیشترین افت در ماه های آوریل، می‌ و ژوئن تلقی شده است. پس از این کاهش قیمت ها بازار به یک ثبات نسبی خواهد رسید. از این رو فصل بهار را می توان موعد بیشترین افت قیمت در مدت ۱۲ ماهه سال ۹۷ دانست که بر روی دیگر محصولات نیز تاثیر گذار خواهد بود.

خبرهای بازار آهن حاکی از اظهارات تحلیلگران دیگر از جمله کیوان جعفری تهرانی درباره ارتباط سنگ آهن و فولاد و تاثیراتشان بر یکدیگر می باشد. این تحلیل گر ارشد می گوید: اکثر کارشاناسان بر این باورند که رابطه فولاد و سنگ آهن خطی نیست. زیرا با توجه به این موضوع، در کشور چین میزان مصرف قراضه رو به افزایش است و موقعیت آهن قراضه به عنوان یک ماده اولیه در حال تعریف شدن است و همچنین کشور چین رو به خرید آهن اسفنجی آورده است. در این مورد می توان گفت که وابستگی بازار به سنگ اهن از سال 2018 کاهش خواهد یافت و تا سال 2025 این میزان به مراتب کمتر خواهد شد که این روند حدود 7 سال به طول خواهد انجامید.

اما در مورد روابط دیگر محصولات در چرخه سنگ آهن می توان گفت که یک رابطه خطی بر قرار است. علی الخصوص رابطه دو محصول کنسانتره و گندله که با سنگ اهن خطی می باشد، بصورتیکه هر میزان افت در قیمت سنگ اهن موجب کاهش قیمت کنسانتره و گندله به همان میزان می شود. اما رابطه گندله و سنگ آهن خطی نمی باشد. به این معنی که در بین این دو محصول یک فاصله قیمتی وجود دارد زیرا آهن اسفنجی رابطه بیشتری با قیمت آهن قراضه دارد تا گندله.

آهن پرایس سامانه ای برای اطلاع رسانی و فروش انلاین اهن الات ساختمانی و صنعتی می باشد. برای اطلاع از آخرین قیمت اهن الات اعم از قیمت تیراهن، قیمت میلگرد اجدار، قیمت قوطی پروفیل، قیمت نبشی، قیمت ناودانی، قیمت ورق،قیمت لوله و همچنین اخبار بازار اهن میتوانید وبسایت ما را بررسی کنید و در صورت نیاز به خرید اهن با کارشناسان ما در ارتباط باشید. در آهن پرایس تضمین و اطمینان از کیفیت محصول در هنگام خرید را متعهد می شویم.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید

بازدید:
تاريخ : 1396/12/27

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار فولاد؛ چالش هایی پیش روی صنعت فولاد کشور وجود دارد که برای برطرف کردن آنها میتوان راهکارهایی را دنبال کرد. موضوع جدیدی که در کشور ما بیان شده، استفاده از پساب ها است. بیشتر واحدهای بزرگ تولیدی به استفاده از پساب به جای آب خام روی آورده اند. در واقع چالش اصلی که در کشور ما مطرح است کمبود آب می باشد. البته نقش صنعت در مصرف آب مانند بخش کشاورزی نیست بطوری که بخش کشاورزی حدود 90 درصد سرمایه آبی کشور را مصرف میکند اما بخش صنعت 10 درصد مصرف آب دارد.
متاسفانه در رابطه با این طرح ها مدیریت منابع مالی ما ایراد دارد و امروزه صنایع فولاد ما که بیشتر در مراکز استانها متمرکز هستند مانند ذوب آهن و فولاد مبارکه دچار مشکل کمبود آب شده اند. در صورتی که اگر ما می توانستیم مدیریت مناسبی در خصوص مصارف و هدر رفت آب ارائه دهیم، هیچ مشکلی برای این کارخانه ها بوجود نمی آمد. اما در شرایط فعلی در این بخش دچار مشکل هستیم و راهکاری که می تواند در حال حاضر کمک بزرگی برای تأمین آب مورد نیاز این کارخانه ها انجام دهد، نگاه دقیق تر به استفاده از پساب ها است. 
نا گفته نماند که در بخش تأمین مواد اولیه نیز دغدغه هایی وجود دارد و بخشی از درگیری های صنایع فولادی به همین موضوع بر می گردد. چرا که کارخانه های احیای مستقیم نیاز به گندله دارند و از واحدهای دیگری این ماده را تأمین می کنند. در خصوص این موضوع، امسال از چند طرح استانی بهره برداری شده است که یکی از آنها فولاد شادگان است. امیدواریم بخش آهن اسفنجی بافت هم در ماه های نخستین سال 97 راه اندازی شود به دلیل آنکه فولاد بافت هم گندله دارد و می توانند نیاز واحد های مذکور را برطرف کند.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید


  1  2  3   ...     6